Ogłoszenia Duszpasterskie: IX Niedziela zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj IX Niedzielę zwykłą – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj parafialny Caritas zbierać będzie do puszek ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.
 3. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej (godz. 19.00) odbędzie się koncert organowy. Za kontuarem organów zasiądzie p. Dawid Rzepka. Zapraszamy.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP, we wtorek św. Justyna (męczennika), w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 5. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych o godz. 18.00. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego – w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.15.
 6. We wtorek – I miesiąca – zapraszamy na godz. 18.30 wszystkie małżeństwa i rodziny na mszę świętą ku czci św. Joanny Beretty – Molli. Za jej wstawiennictwem wypraszać będziemy u Boga łaski potrzebne naszym rodzinom, małżeństwom, a także dzieciom, które przeżywać będą Światowy Dzień Dziecka.
 7. W środę kancelaria parafialna wyjątkowo czynna od godz. 16.30.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.00. Po mszy świętego o godz. 9.00 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w kierunku os. Strusia i os. Kalinowego. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1-Straż Honorowa, 2 -Róże Różańcowe, 3-Oaza Rodzin, 4 -Oaza Młodzieżowa. Na trasie procesji prosimy o ustrojenie okien. Zwracamy się też z prośbą o przestawienie samochodów, aby nie przeszkadzały w przejściu procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków. Pod koniec procesji zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, tak więc wyjątkowo nie będzie nabożeństwa o 17.15.
 9. W I piątek – spowiedź podczas mszy św. porannych oraz po południu od 16.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci. O godz. 18.00 z racji Oktawy Bożego Ciała w procesji eucharystycznego dookoła kościoła odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 10. W I sobotę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych naszej Parafii. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii. Po mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające NMP.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będą u nas księża salezjanie, którzy będą kwestować do puszek na święte misje.
 12. Dziękujemy wspólnocie Domowego Kościoła za oprawę liturgiczną podczas Mszy świętej. W naszej parafii istnieje dziewięć tzw. kręgów, w których małżeństwa spotykają się ze sobą oraz kapłanem raz w miesiącu. Do rodzinnej gałęzi Ruchu Światło – Życie, czyli Domowego Kościoła zapraszamy sakramentalne małżeństwa, które chcą pogłębić wzajemną miłość, szukają miejsca duchowego rozwoju oraz noszą w sobie pragnienie wspólnoty. Więcej informacji u ks. Bogusława.
 13. Są jeszcze miejsca na 6 – cio dniową pielgrzymkę szlakiem kard. S. Wyszyńskiego, organizowana w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Zapisy w zakrystii.
 14. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 16. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę do Włoch w dniach 9-18.07.
  W programie zwiedzanie m.in. Padwy, Asyżu, Casscii, Rzymu, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Manopello, Lanciano, Loreto. Koszt wyjazdu to 1000 zł + 360 euro. Zapisy w zakrystii i u ks. Piotra
 17. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Jerzy Klewar
  + Władysław Dudziak
  + Edward Cerek
  + Zbigniew Cichy
  + Bronisława Buławka
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…