Ogłoszenia Duszpasterskie: X Niedziela zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj X Niedzielę zwykłą. Po mszy świętej nasi goście księża salezjanie kwestować będą do puszek na misje święte. Wspomóżmy ich swoimi ofiarami.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Jadwigi (królowej), w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP oraz bł. ks. Piotra Dańkowskiego (męczennika), w niedzielę św. Antoniego z Padwy.
 3. Serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Podziękowania dla asysty, służby liturgicznej, p. Organiście oraz chórowi, niosącym baldachim, chorągwie, światło, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom do dzwoneczków i ich rodzicom. Szczególnie gorące podziękowanie dla Sióstr zakonnych za prowadzenie dzieci podczas procesji oraz piękne dekoracje kwiatowe. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji składamy Bóg zapłać.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy dziś na procesję o godz. 17.15. Natomiast w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Podczas procesji śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Są jeszcze miejsca na 6 – cio dniową pielgrzymkę szlakiem kard. Wyszyńskiego, organizowana w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę do Włoch w dniach 9-18.07.
  W programie zwiedzanie m.in. Padwy, Asyżu, Casscii, Rzymu, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Manopello, Lanciano, Loreto. Koszt wyjazdu to 1000 zł + 360 euro. Zapisy w zakrystii i u ks. Piotra
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Stanisław STACHEL
  + Stefan LECH
  + Józefa  PALA
  + Mirosława MOSKOWSKA
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…