Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną i pierwszą miesiąca. Po zakończeniu Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, we wtorek święto św. Floriana (patrona miasta Krakowa), w środę św. Stanisława Kazimierczyka, w czwartek święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. To dzień imienin naszego ks. prałata Stanisława. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte
  z odnowieniem ślubów Jasnogórskich w porządku niedzielnym. Z Racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Pierwszy wtorek. Zapraszamy małżeństwa, rodziny, Domowy Kościół na Mszę św. o godz. 18.30 połączoną z nowenną do św. Joanny Beretty – Molla. Po nabożeństwie błogosławieństwo rodzin z dziećmi i matek w stanie błogosławionym.
 5. Pierwszy czwartek. Możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
  Pierwszy piątek. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. O 16.30. Msza święta dla dzieci o godz. 17.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Wieczernik o godz. 19.30
 6. W przyszłą sobotę od godz. 8.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii i zakrystii.
 7. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, w czasie których modlimy się za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o ustanie pandemii, za rodziny i powołania kapłańskie, odbywają się codziennie przez cały miesiąc majowy o godzinie 00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy.
 8. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, a także miesięcznika dla najmłodszych “Staś”.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Ryszard Wypych
  +Danuta Porabik
  +Jan Orzech
  +Jerzy Lisowski
  +Marian Berski
  +Andrzej Szwed
  +Krystyna Guśtak
  +Helena Nizio