Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Powołań. Gościmy kleryków wraz z diakonem z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy głoszą Sowo Boże i razem z nami modlą się o nowe powołania kapłańskie. Bóg zapłać za Waszą obecność.
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje w naszej Parafii.
  3. O godz. 16.00 odbędzie sie modlitewne spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. O godz. 17.15 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe ku czci NMP, które połączone zostanie z pokutną procesją różańcową, w czasie której modlić się będziemy o wiarę dla naszej młodzieży, o trwałość i miłość dla polskich rodzin, szacunek dla życia, świętość kapłanów i ustanie plagi pijaństwa.
  5. W środę o godz. 14.00 odbędzie się w kościele koncert organowy w ramach dyplomu Leonarda Pawłowskiego.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się Rocznica I Komunii św.
  7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli (prezbitera i męczennika, gł. patrona Polski), w środę – św. Stanisława Papczyńskiego (kapłana), w sobotę – św. Jana Nepomucena (kapłana i męczennika), w niedzielę – św. Rity.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer w Rodzinie Józefa, który bogaty jest w artykuły Maryjne i patriotyczne.
  9. 05 (w poniedziałek) w naszej Parafii odbędzie się peregrynacja Ikony św. Rodziny, przy której wspólnie będziemy prosić Boga o świętość dla naszych rodzin. Ikonę uroczyście przywitamy o godz. 16.00, następnie odprawione zostaną nabożeństwo i uroczysta Msza Święta, po której rozpocznie się modlitewne czuwanie do godz. 22.00. We wtorek 24.05 przez cały dzień będzie możliwość modlitwy przed Ikoną, którą pożegnamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Bardzo prosimy wszystkie grupy parafialne do zaangażowanie się w tą modlitewną inicjatywę w naszej Parafii.
  10. W sobotę 28.05 zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd spod Domu Chleba o godz. 8.00. Chcemy udać się do naszej Matki, aby Jej sercu zawierzyć świat, Kościół, naszą Parafię i wszystkie sprawy, które nosimy w naszych sercach. W programie pielgrzymki m.in. Eucharystia, zwiedzanie Sanktuarium, Dróżki MB. Nie zabraknie czasu na osobistą modlitwę i odpoczynek. Zapisy w zakrystii.
  11. Podobna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się także 11.06 z inicjatywy Apostolatu Margaretka, w programie droga krzyżowa, konferencja i Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Roberta.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Bogdan KOWALSKI
    + Danuta KUKUŁA