Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na kończące się już nabożeństwa majowe ku czci NMP o godz. 17.15. W poniedziałek i we wtorek zostaną one odprawione o godz. 18.00
  2. W środę rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu, podobnie jak nabożeństwa majowe, zostaną one odprawiane o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.15.
  3. W czwartek – pierwszy miesiąca – spowiedź od godz. 17.30.
  4. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź poranna podczas mszy świętych, po południu od godz. 16.30. O godz. 17.00 msza św. dla dzieci, a po niej nabożeństwo czerwcowe. O godz. 19.30 zapraszamy młodzież z klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami do Wieczernika.
  5. W sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na mszę św. wynagradzającą NMP na godz. 7.00, po której zostanie odmówiony różaniec. Tego dnia od godz. 8.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Po mszy św. wieczornej młodzież oazowa zaprasza na modlitewne czuwanie przez Uroczystością Zesłania Duch   a Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 młodzież z naszej Parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich oraz o ich rodzicach w naszych modlitwach.
  7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Sarkandra (kapłana i męczennika); we wtorek – święto Nawiedzenia NMP; w środę – św. Justyna (męczennika); w piątek śś. Karola Lwangi i Towarzyszy (męczenników z Ugandy); w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tego dnia za pobożne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a wśród nich naszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa.
  9. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim Parafianom, siostrom służebniczkom, panu organiście Maciejowi, służbie liturgicznej, chórowi serdecznie podziękować za obecność i modlitwę oraz zaangażowanie podczas peregrynacji Ikony św. Rodziny. Mamy nadzieję, że ten błogosławiony czas, w którym uczestniczyliśmy, przyniesie piękne owoce w naszych rodzinach i małżeństwach. Bóg zapłać.
  10. W sobotę 11 czerwca zapraszamy na XVI Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, w programie droga krzyżowa, konferencja, Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Roberta. Wyjazd  spod “Domu Chleba” o godz. 7.00, powrót ok. 17, koszt: 30zł, zapisy w zakrystii.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Stanisław SASKA
    + Józefa GRZYWNA