Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś o 17.45 początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.15. Jutro pierwsza majówka o godz. 18.00. Podczas nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.
  3. W liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Józefa rzemieślnika, w środę św. Atanazego, w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich w porządku niedzielnym. W piątek św. Floriana, w sobotę św. Stanisława Kazimierczyka.
  4. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy porannych. Po południu od godz. 16.00. Na Mszę św. o 17 zapraszamy szczególnie dzieci ze szkół podstawowych. Nabożeństwo majowe o godz. 18. Po nim Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 19.30 Wieczernik.
  5. Pierwsza sobota miesiąca. Kapłani pójdą z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii lub zakrystii.
  6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Następnie majówka o godz. 18.00 oraz Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Bardzo atrakcyjna dwudniowa pielgrzymka do sanktuariów Matki Bożej w: Borku Starym, Tuligłowach, Jodłówce, sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie oraz zwiedzanie pałacu w Krasiczynie, w którym urodził się kard. Adam Stefan Sapiecha, połączone z uroczystym obiadem w restauracji zamkowej -26 i 27 maja. Koszt 210zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 50zł. Planujemy już wakacyjną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 5,6,7,8 lipca. Podczas pielgrzymki nawiedzimy sanktuarium w Niepokalanowie. Noclegi i posiłki w formie śniadania i obiadokolacji będą w domu pielgrzyma w Gietrzwałdzie. Planujemy zwiedzić następujące miejsca:….. Koszt….. Zapisy w zakrystii. Prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Bliższych informacji na temat pielgrzymek udziela ks. Dariusz.
  8. Kancelaria parafialna będzie nieczynna 1, 3, 4 i 5 maja.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
    + Grzegorz Szydłowski, l. 54
    + Krystyna Bydłoń, l. 71
    + Stanisław Chochorowski, l. 78
    + Wanda Mytnik, l. 77
    + Krystyna Piech, l. 80
    + Krzysztof Janusz
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie