Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje w naszej Parafii. Zapraszamy jeszcze dzisiaj wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ, a po mszy wieczornej o godz. 19.00 młodzież oazowa zaprasza na chwile refleksji modlitewnej przed Najświętszym Sakramentem.
  2. W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Msze Święte z kazaniem o godzinie 6.30, 8.00 oraz o 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Na Mszy Świętej wieczornej będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi krzyżowej, za odprawienie których można zyskać odpust zupełny. Drogi Krzyżowe w naszym kościele odprawiane są o godz. 7.30, 16.30, 17.45, 19.30.
  4. W sobotę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 11.00. Zachęcamy, aby ten czas przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Samorządowe Przedszkole nr 120 na os. Strusia 8 prowadzi rekrutację dzieci na rok szkolny 2021/2022. Zapisy trwają do 30 marca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową przedszkola.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Andrzej Kalkanidis
    + Wiesław Chajdecki
    + Marianna Sikora
    + Maria Łach
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…