Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) odbędzie się koncert organowy, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 2. W poniedziałek o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji powołań do życia kapłańskiego i konsekrowanego.
 3. Od środy rozpoczynamy Wielki Post i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz okres Komunii św. wielkanocnej, który zakończy się 30 maja uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Nasza Parafia ten szczególny czas, już tradycyjnie, rozpocznie rekolekcjami wielkopostnymi, które w tym roku poprowadzi diecezjalny egzorcysta i charyzmatyk ks. Jan Reczek.
 4. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły: można spożyć jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. Po zakończonej Mszy św. chórzyści z Pueri Cantores rozprowadzać będą “Zdrapkę Wielkopostną” w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na kształcenie chłopców z Chóru Pueri Cantores.
 5. W środę kancelaria parafialna będzie czynna od 16 do 17.00.
 6. W czwartek, w piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.30.
  W tych dniach NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 7.00.
 7. W najbliższy piątek: Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.15 i 17.45.
  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.
  Droga Krzyżowa dla młodzieży i studentów o godz. 20.00.
 8. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz odmówienie modlitwy po Komunii Św. przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego “Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” można zyskać odpust zupełny
 9. W sobotę osoby starsze i chore zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 połączoną z udzieleniem im sakramentu namaszczenia chorych. Bliskich prosimy o pomoc chorym w dotarciu do świątyni już od godz. 9.00, kiedy rozpocznie się dla nich spowiedź. W tym dniu zebrana składka będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Jana prowadzącego rekolekcje. 
 10. W następną niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną i błogosławieństwem o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00.
  Tego dnia wypada III Niedziela miesiąca i składka przeznaczona zostanie na inwestycje naszej Parafii.
  O godzinie 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej.
 11. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 12. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przypominamy, że ukazał się nasz nowy parafialny miesięcznik W Rodzinie Józefa, a w nim ciekawe artykuły o sakramencie chrztu i o radach ewangelicznych,
  o procedurach beatyfikacji i kanonizacji, o prawdziwych Aniołach trwających przy chorobie, o rozpoczynającym się Wielkim Poście oraz szczegółowy plan nadchodzących parafialnych rekolekcji.
 14. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Rity, prowadzone przez siostry augustianki, serdecznie zaprasza rodziców i młodzież do zapoznania się ofertą edukacyjną szkoły oraz do uczestnictwa w dniach otwartych, które odbędą się 25 lutego oraz 15 kwietnia br. Jakość nauczania w naszym liceum została doceniona otrzymaniem złotej tarczy w rankingu Perspektyw oraz zajęciem 3 miejsca wśród szkół katolickich w Krakowie. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane rekrutacją do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz FB.
 15. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Stanisław Kotarba
  + Grzegorz Maj
  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…