Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie, a także III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby w naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którym leży na sercu dobro naszego kościoła.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Andrzeja Boboli, we wtorek św. Stanisława Papczyńskiego, w piątek św. Jana Nepomucena, w sobotę św. Rity.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Tego dnia za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu:
  O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
 4. Tego dnia o godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk bp Janusza Mastalskiego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków w piątek od godz. 17.30.
 5. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie przez cały miesiąc majowy o godzinie 00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy.
 6. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy
  w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa poświęcony tematyce charyzmatów oraz wiele artykułów o niezwykłym macierzyństwie Maryi.
 8. Serdecznie zapraszamy na 6-cio dniową pielgrzymkę szlakiem Kard. Wyszyńskiego, która organizowana jest przez naszą parafię w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Ulotkę z programem można otrzymać w zakrystii. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Bogusława. Pielgrzymka jest duchowym przygotowaniem do wrześniowej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
 9. W zakrystii można zapisać się także na jednodniową pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 12 czerwca.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  +Zofia Kubisiak
  + Maria Lech
  + Henryka Batko
  +Marianna Myca
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…