Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu:
  O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
 2. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk bp Janusza Mastalskiego sakrament bierzmowania. Polecamy ich gorącej modlitwie.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek św. Grzegorza VII (papieża), w środę św. Filipa Neueusza (tego dnia wypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach) w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, w niedzielę św. Jana Sarkandra (kapłana i męczennika)
 4. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie przez cały miesiąc majowy
  o godzinie 00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Z racji bierzmowania wyjątkowo dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie tego dnia mszy o godz. 7.00.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na recital dyplomowy uczniów organów prof. Agnieszki Walczy z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. W programie m.in.: J. S. Bach, F. Mendelssohn.
 7. W sobotę o godz. 10.00 i 13.00 odbędzie się I Komunia Św. dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 8. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej (godz. 19.00) odbędzie się koncert organowy. Za kontuarem organów zasiądzie p. Dawid Rzepka.
 9. W przyszłą niedzielę parafialny Caritas zbierać będzie do puszek ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.
 10. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy
  w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa poświęcony tematyce charyzmatów oraz wiele artykułów o niezwykłym macierzyństwie Maryi.
 12. Serdecznie zapraszamy na 6-cio dniową pielgrzymkę szlakiem Kard.
  Wyszyńskiego, która organizowana jest przez naszą parafię w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Ulotkę z programem można otrzymać w zakrystii. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Bogusława. Pielgrzymka jest duchowym przygotowaniem do wrześniowej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
 13. W zakrystii można zapisać się także na jednodniową pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 12 czerwca.
 14. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Eugeniusz Dziuba
  + Zbigniew Harabasz
  + Helena Waliłko
  + Władysław Pasternak
  + Irena Jakubczyk
  + Stanisław Kądziołka
  + Józef Krawczyk
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…