Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 22.480zł. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Dziś dodatkowa Msza św. dla dzieci Komunijnych o godz. 14.30.
  4. Nabożeństwo majowe o godz. 17.15.
  5. W liturgii Kościoła przypada we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7, 9, 11 -po tej Mszy wyruszymy w procesji eucharystycznej w kierunku os. Strusia oraz os. Kalinowego. Prosimy grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy: Ołtarz I- Straż Honorowa, Ołtarz II- Domowy Kościół, Ołtarz III – Róże Różańcowe, Ołtarz IV -Oaza Młodzieżowa. Na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków oraz asystę procesyjną. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Nie będzie Mszy o godz. 13.00. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Ostatnia Msza w Boże Ciało o godz. 18.00.
  6. Od piątku rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Bożego o godz. 18.00.
  7. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. 16.00. Szczególnie prosimy o przyjście na spowiedź dzieci, które w następną niedzielę będą przeżywały Rocznicę Komunii Św. Msza św. dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 17.00. Procesja z nabożeństwem o godz. 18.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 18.30. W pierwszy piątek kancelaria nieczynna.
  8. W pierwszą sobotę odwiedzimy z posługa sakramentalną chorych od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych w kancelarii lub zakrystii. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Po nim Nabożeństwo czerwcowe i Msza św. w intencji wynagradzającej. W pierwszą sobotę kancelaria nieczynna.
  9. Rocznica Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych w następną niedzielę o godz. 13.00.
  10. W następną niedzielę procesja w Oktawie Bożego Ciała połączona z nabożeństwem o godz. 17.15.
  11. W zakrystii można odebrać zdjęcia z bierzmowania.
  12. Jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Połączona ze zwiedzaniem drewnianego kościoła w Mnichowie -perły rokoko na skalę europejską. A także zwiedzanie Pińczowa z muzeum, synagogą, sanktuarium Matki Boskiej Mirowskiej i piękną kaplicą św. Anny. Planujemy także spacer po urokliwym ogrodzie w Młodzawach i wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Termin: 23 czerwca (sobota). Koszt 80zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 40zł.
  13. Planujemy wakacyjną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach od 5 do 8 lipca. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
  14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Tadeusz Wawrzyk, l. 87
    + Waleria Klimas, l. 75
    + Mirosława Skórzewska, l. 53
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.