Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na procesje w Oktawie Bożego Ciała. W niedzielę o 17.15 a w tygodniu o 18.00. W czwartek uroczyste zakończenie Oktawy z poświęceniem wianków.
  2. W ramach składki inwestycyjne zebraliśmy ……… zł. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W liturgii Kościoła przypada:
    • w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
    • w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • w sobotę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W piątek i sobotę Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Sobota to dzień imienin ks. Piotra Podwyszyńskiego i ks. Pawła Ochockiego, którym składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując za posługę kapłańską w naszej parafii.
  4. Rozpoczęły się wakacje. Księża wyjeżdżają na urlopy i ulegają zmianie godziny urzędowania kancelarii. Kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  5. Jednodniowa pielgrzymka 20 lipca do sanktuarium Matki Bożej Opolskiej. W planie m.in. zwiedzanie muzeum w Opolu z najlepszą w Polsce kolekcją sakralnej sztuki złotniczej. Następnie odwiedzimy klasztor Franciszkanów i jego krypty, gdzie spoczywa Władysław Opolczyk, fundator Jasnej Góry. Pojedziemy także do Nysy, gdzie zwiedzimy wspaniałą gotycką bazylikę wraz ze skarbcem św. Jakuba. Odwiedzimy także Otmuchów, zwany “polskim Carcassone”, w którym zachowały się średniowieczne mury oraz wiele innych zabytków. Koszt pielgrzymki 120zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 60zł.
  6. Wspólnota Osób Niepełnosprawnych “Kamyczki” działająca przy naszej parafii prosi o wsparcie wakacyjnego wyjazdu swoich podopiecznych. Możemy to uczynić wychodząc z kościoła.
  7. Podczas wakacji nie będzie porad prawnych.
  8. Jak co roku, zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dzieciom, które w tym roku we wrześniu rozpoczną kolejny rok szkolny. Przez najbliższe 3 tygodnie będzie możliwość wsparcia potrzebujących dzieci przez zakup artykułów szkolnych i biurowych do plecaka znajdującego się w kościele.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Wiesław Truskawski
    + Ryszard Teul
    + Jakub Niedbała
    + Kazimierz Król
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie