Ogłoszenia Duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś po Mszy św. o 9.00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Benedykta, w czwartek św. Brunona, w piątek św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
 3. Za tydzień składka inwestycyjna. Spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
 4. Podczas wakacji kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
 5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia. Grupę z naszej parafii poprowadzi ks. Piotr Podwyszyński i ks. Jacek Bernacik. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 29 lipca. Zapraszamy całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów: młodzież uczącą się, studiująca i dorosłych.
 6. Podczas pielgrzymki kończącej wakacje odwiedzimy Górę św. Anny ze wspaniałą Kalwarią. Następnie barokowe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, katedrę w Świdnicy z obrazem Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, a także zwiedzimy zamek Książ, którego historia skrywa wiele tajemnic. Pielgrzymka w dniach 25 do 27 sierpnia. Koszt 450zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłacanie zaliczki 100zł.
 7. Pielgrzymka do Lublina, Zamościa, Krasnobrodu, Kozłówki, Nałęczowa w dniach 22 do 24 września. Koszt 500zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze dostępny wakacyjny nr WRJ.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Helena Motyka, l. 88
  + Mieczysław Kowalczyk, l. 87
  + Tomasz Oktabski, l. 74
  + Zygmunt Zakrzewski, l. 79
  + Helena Rembiś, l. 77
  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie