Ogłoszenia Duszpasterskie: XIX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Misjonarza z Ukrainy, który wygłosił do nas Słowo Boże. Naszymi ofiarami będzie możliwość wsparcia jego parafii we Lwowie.
  2. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj św. Dominika, w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (dziewicy i męczennicy, patronki Europy), we wtorek – św. Wawrzyńca (diakona i męczennika), w piątek – święto NMP Kalwaryjskiej, w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego (kapłana i męczennika), w niedzielę – uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  3. W przyszłą niedzielę – III miesiąca składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. W tym dniu przypada Uroczystość Wniebowzięta NMP. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych bukietów, które poświęcimy podczas Mszy świętych. Jest to również historyczny dzień “Cudu nad Wisłą”. W naszej pamięci niech nie braknie modlitwy za naszą Ojczyznę.
  4. W przyszłą niedzielę modlitewne czuwanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  5. W okresie wakacyjnym kancelaria czynna jest w środy od godz. 16.30 i w czwartki od godz. 19.30. W nagłych przypadkach oraz w sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer dla najmłodszych “Staś”.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Anna NAWÓJ
    + Stanisława CHOROBIK
    + Maria JUREK
    + Stanisław KAPERA
    + Halina LECHOWICZ
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…