Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy o godz. 9.00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.
  2. W liturgii w tym tygodniu przypada: w poniedziałek NMP Kalwaryjskiej, we wtorek św. Maksymiliana Kolbe, w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych bukietów, które poświęcimy podczas Mszy świętych.
  3. W piątek św. Jacka, który jest patronem naszego ks. wikariusza Jacka Bernacika. Dziękując mu za trzyletnią posługę w naszej parafii życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.
  4. W następną niedzielę składka inwestycyjna. A o godz. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
  5. Kancelaria czynna tylko w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, środę, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  6. Podczas pielgrzymki kończącej wakacje odwiedzimy Górę św. Anny ze wspaniałą Kalwarią. Następnie barokowe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, katedrę w Świdnicy z obrazem Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, a także zwiedzimy zamek Książ, którego historia skrywa wiele tajemnic. Pielgrzymka w dniach 25 do 27 sierpnia.
  7. Pielgrzymka do Lublina, gdzie zobaczymy jedyną w Polsce kaplicę z  bizantyjskimi malowidłami. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Później muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie. A także sanktuarium w Radecznicy, gdzie objawił się św. Antoni Padewski. Zwiedzimy także Zamość, najpiękniejsze renesansowe miasto w Polsce. Wstąpimy do Turobina, gdzie w kościele znajduje się “płaczący ołtarz”. Odwiedzimy Szczebrzeszyn, a także Sanktuarium w Krasnobrodzie z cudownym źródełkiem. Pielgrzymka w dniach 22 do 24 września. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Edward Wójtowicz
    + Piotr Piechówka
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.