Ogłoszenia Duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 roku

1. Przyzywając wstawiennictwa Świętych Polskich Patronów oraz Najświętszej Maryi Panny, naszej Królowej, w osobistych modlitwach pamiętajmy dziś szczególnie o naszej Ojczyźnie, biorąc udział w II turze wyborów prezydenckich.
  2. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    • w poniedziałek: Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
    • w środę: św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
    • w czwartek: Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej),
    • w sobotę: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  3. Pragniemy przypomnieć, że podczas wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wrocławia w dniach 15 i 16 sierpnia. W planie m.in. Ostrów Tumski, ZOO wraz z Afrykarium, niezwykła wystawa “Willmann. Opus magnum”, multimedialny pokaz fontann oraz inne atrakcje. Koszt 350 zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł.
  5. Wszystkim przeżywającym wakacyjny wypoczynek życzymy nabrania sił fizycznych i duchowych, pamiętając o tym, by wolny czas przeznaczyć także na umacnianie więzi z Panem Bogiem. Zachęcamy także do zakupu i lektury prasy katolickiej.
  6. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Bogusław Oramus
    + Bronisław Surga
    + Andrzej Domagalski
    + Jan Pękalak
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.