Ogłoszenia duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła, 23.07.2023

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, we środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
  3. Z racji wspomnieniaśw. Krzysztofa, które przypada we wtorek, zapraszamy wszystkich pragnących poświęcić swoje pojazdy do wspólnej modlitwy dzisiaj po każdej mszy świętej, jak również we wtorek po wieczornej mszy św.
  4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy 6 sierpnia ze Wzgórza Wawelskiego. Ks. Marcin zaprasza szczególnie młodzież i wszystkich młodych duchem do grupy nr 13, którą prowadzi jako diecezjalny duszpasterz młodzieży. Szczegóły zapisów na plakatach w gablocie i przy wyjściu z kościoła.
  5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna otwarta jest w środy od 16:30 do 18:00 i czwartki od 19:15 do 20:00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Adam Podsiadło,
    + Józef Lewinowski,
    + Wiesława Powojewska,
    + Wacława (f.) Wolnicka,
    + Wiktor Półrolniczak,
    + Władysława Gacek
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…