Ogłoszenia duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła, 30.07.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – prezbitera, we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – prezbitera.
  2. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej adoracja NS w kaplicy do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim, z modlitwą różańcową w intencji osób przeżywających kryzysy małżeńskie.
  3. W I czwartek miesiąca spowiedź od godziny 17.30.
  4. W I piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 18.00. Msze święte o godz. 6.30, 7.00 oraz 18.30 (przez wakacje nie ma Mszy o godz. 17.00).
  5. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.
  6. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo.
  7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy 6 sierpnia ze Wzgórza Wawelskiego. Ks. Marcin zaprasza szczególnie młodzież i wszystkich młodych duchem do grupy nr 13, którą prowadzi jako diecezjalny duszpasterz młodzieży. Szczegóły zapisów na plakatach w gablocie i przy wyjściu z kościoła.
  8. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna otwarta jest w środy od 16:30 do 18:00 i czwartki od 19:15 do 20:00.
  9. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy dzisiaj o godz. 18.00 na “Szklanych domach”. Wystąpi nasz p. organista z synem. szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  11. Do  wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Julian Halastra,
    + Zbigniew Rucki
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…