Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy (zakonnicy, patronki Europy).
  2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  3. Prosimy parafian, zwłaszcza młodszych, aby w ciepłe wakacyjne dni pamiętali o godnym stroju odpowiadającym świętości tego miejsca.
  4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00.
  5. Z okazji imienin składamy ks. Szymonowi serdeczne życzenia, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.
  6. W dniach 6-11 sierpnia odbędzie się 42 Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę. Szczegółowe informacje o zapisach dostępne są na plakacie wywieszonym w gablocie.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych “Stasia” – numer lipcowy oraz nowy numer sierpniowy.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Leszek Dębowski,
    + Alicja Kajdas
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…