Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii przypada: w czwartek św. Grzegorza Wielkiego.
  2. Rok Szkolny rozpoczniemy 1 września Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na tą wspólną Eucharystię, podczas której modlić będziemy się wspólnie o Boże łaski i dary Ducha Św. w nowym roku szkolnym.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Uroczysta Msza św. połączona z nowenną do św. Joanny Beretty Molla o godz. 18.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi, małżeństwa oraz rodziny oczekujące potomstwa.
  4. Pierwszy czwartek. Spowiedź od godz. 17.30. Nabożeństwo o godz. 18.00.
  5. Pierwszy piątek. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 17.00. Nabożeństwo o godz. 18.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 18.30. W tym dniu kancelaria nieczynna.
  6. Pierwsza sobota. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00. Od godz. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których proszę zgłaszać w kancelarii lub zakrystii. O 17.30 nabożeństwo wynagradzające.
  7. Decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego żegnamy z naszej Parafii ks. Dariusza Czaję. Dziękujemy mu za siedmioletnią posługę duszpasterską i życzymy mu Bożego błogosławieństwa i obfitości łask w parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woli Filipowskiej k. Krzeszowic. Uroczyste pożegnanie ks. Dariusza odbędzie sie na mszy św. o godz. 13. Na jego miejsce serdecznie witamy ks. Bogusława Negela. Życzymy mu Bożych łask i darów Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.
  8. Decyzją władz zakonnych serdecznie witamy w naszej Parafii nową s. zakrystiankę Krystelę i s. pielęgniarkę Janinę. Życzymy im obfitości łask za pośrednictwem bł. Edmunda Bojanowskiego.
  9. Zmianka tajemnic Różańcowych w następną niedzielę po Mszy o godz.9.
  10. Zapraszamy do uczestnictwa w XXVIII Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie sie 13.09. Rozpoczęcie od nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, po której nastąpi Eucharystia o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski.
  11. W tym tygodniu do Pana odeszli:
    + Jan Sukta, l. 78
    + Antonina Posłuszny, l. 62
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.