Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła, 10.09.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę – wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.
  2. Jutro o 19.00 spotkanie kręgu biblijnego.
  3. Rozpoczynamy kurs dla kandydatów na ministrantów. Chłopców od klasy IV, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy w przyszłą niedzielę wraz z rodzicami na spotkanie po Mszy świętej o godz. 13:00 w kościele.
  4. Młodzież od klasy VII chętną do dołączenia do naszej parafialnej Oazy zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19:15 oraz na weekendowy wyjazd integracyjny do Zawadki w dniach od 22 do 24 września.
  5. Trwają przesłuchania do chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph. Chętnych chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej zapraszamy w piątek na godz. 19:00 do salki nr 4, aby spróbowali swoich sił w przesłuchaniach i uzyskali informację na temat swojego słuchu muzycznego. Polecamy serdecznie rozpoczęcie tej przygody z muzyką pod okiem doświadczonych Pedagogów.
  6. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do ministrantów, Oazy oraz chóru Pueri Cantores można uzyskać osobiście u ks. Marcina.
  7. Pierwsze powakacyjne spotkanie scholi dziecięcej w czwartek o 16:00 w salkach. Siostry zapraszają wszystkie chętne dzieci.
  8. Opactwo Cystersów w Mogile zaprasza naszą parafię do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek (14 września). Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski (o godz. 17.00 na placu przed bazyliką zostanie odprawiona droga krzyżowa).
  9. Spotkanie dla katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii w piątek o godz. 19.30.
  10. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej.
  11. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę za tydzień. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 z pod “Domu Chleba”, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.
  12. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ za tydzień o godz. 16.00.
  13. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.
  14. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę ku uczczeniu Matki Bożej Rózańcowej, która odbędzie się 7 października. W programie pielgrzymki między innymi: Msza święta i różaniec w ogrodzie różańcowym w Gosprzydowej, zwiedzanie sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej, spacer po skansenie i rezerwacie przyrody – Kamienie Brodzińskiego. Zapisy w zakrystii, koszt pielgrzymki 100 zł, wpisowe 50 zł.
  15. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 14 października. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy program w gablocie. Zapisy w zakrystii.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  17. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Irena Mika,
    +Zygmunt Bzdoń,
    +Marian Ważny,
    +Elżbieta Zachara
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…