Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki patrona Polski, dzieci i młodzieży, w środę wspomnienie św. męczenników koreańskich, w czwartek – św. Mateusza, w sobotę św. o. Pio z Pietrelciny.
  2. Ks. Bogusławowi, z okazji przypadających w sobotę imienin, życzymy światła Ducha Świętego i potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej.
  3. Jutro po wieczornej Mszy świętej adoracja Apostolatu Margaretka (w dolnym kościele).
  4. Rozpoczynamy kurs dla kandydatów na ministrantów. Chłopców od klasy IV, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy dzisiaj wraz z rodzicami, na spotkanie po Mszy świętej o godz. 13:00 w kościele.
  5. Trwają przesłuchania do chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph. Chętnych chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej zapraszamy w piątek na godz. 19:00 do salki nr 4, aby spróbowali swoich sił w przesłuchaniach i uzyskali informację na temat swojego słuchu muzycznego. Polecamy serdecznie rozpoczęcie tej przygody z muzyką pod okiem doświadczonych Pedagogów.
  6. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do ministrantów, Oazy oraz chóru Pueri Cantores można uzyskać osobiście u ks. Marcina.
  7. Spotkania scholi dziecięcej odbywają się w czwartki o 16:00 w salkach. Siostry zapraszają wszystkie chętne dzieci.
  8. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy świętej wieczornej.
  9. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę ku czci Matki Bożej Różańcowej, która odbędzie się 7 października. W programie: Msza święta i różaniec w ogrodzie różańcowym w Gosprzydowej, nawiedzenie sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej, spacer po skansenie i rezerwacie przyrody – Kamienie Brodzińskiego. Zapisy w zakrystii, koszt pielgrzymki 100 zł, wpisowe 50 zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych polecamy “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, dla dzieci “Stasia” – numer wrześniowy, oraz nowy październikowy.
  12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Maria Zaprzałka,
    +Anna Truś,
    +Stefania Dębowska,
    +Andrzej Nadymus,
    +Wanda Nieć,
    +Maria Poparda
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…