Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzieci przedszkolne oraz uczące się w szkołach podstawowych zapraszamy na Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 13.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto Podwyższenie Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w środę świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w piątek św. Stanisława Kostki, w niedzielę św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy.
  3. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasza parafia została zaproszona do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych w Mogile. Mszę św. o godz. 18.00
  4. W przyszłą niedzielę:
    • składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.
    • modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ o godz. 16.00.
    • młodzież oazowa naszej Parafii zaprasza serdecznie na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 18.00.
  5. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna: w poniedziałek i w środę od 16 do 18, we wtorek od 8 – 9. Dodatkowe godziny urzędowania kancelarii w czwartek od 19-20. Prosimy wtedy o przychodzenie w sprawach małżeńskich, dotyczących spisywania protokołów przedślubnych, zapowiedzi oraz metryk do ślubu. W piątek i w sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  6. Chór Pueri Cantores SANCTI JOSEPH, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania oraz do współpracy chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. Chórzyści zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej puericantores.eu
    Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców pragnących pogłębić swoją wiarę i więź z Panem Jezusem do posługi ministranta. Służba Liturgiczna to nie tylko spotkanie przy ołtarzu i nauka samodyscypliny, ale także rozgrywki piłkarskie, ping – pong, wycieczki rowerowe i górskie oraz inne atrakcje rozwijające i umilające czas. Pierwsze spotkanie w przyszłą sobotę o godz. 9.00 w salce.
  7. Serdecznie dziękujemy za hojne serce Parafian na pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie. Zebrana kwota w wysokości 10.200 zł została przekazana Caritas Polska.
  8. W tym tygodniu odeszli do Pana:
    + Marek Moskwa, l. 64
    + Halina Dzikowska, l. 68
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.