Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela Zwykła, 01.10.2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie możemy każdego dnia uzyskać odpust zupełny.
    Procesja różańcowa na rozpoczęcie nabożeństw różańcowych dzisiaj o godz. 17.00. Będziemy modlili się w intencji Ojczyzny.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają wspomnienia: dzisiaj – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę – NMP Różańcowej.
  3. Dziś w naszej parafii przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy do puszek na działania podejmowane dla młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji – z góry dziękujemy za wsparcie w imieniu duszpasterzy i wspólnot młodzieżowych. Wieczorem młodzież z Oazy i służba liturgiczna zaprasza wszystkich parafian na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. Po wakacjach powracamy do kawiarenki w drugie niedziele miesiąca – młodzież zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszach św. o 9:00, 11:00 i 13:00 na kawę, herbatę i coś słodkiego.
  5. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której od dzisiejszej niedzieli możemy oglądać wystawę rzeźby ceramicznej pt.: “Trzy spojrzenia na sacrum” autorstwa: Marity Benke-Gajda, Jadwigi Gajda-Lusina oraz Weroniki Gajda-Barczyk.
  6. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej adoracja NS w kaplicy do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim, z modlitwą różańcową w intencji osób przeżywających kryzysy małżeńskie.
  7. W I czwartek miesiąca spowiedź od godz. 17.30. Różaniec w intencji kapłanów o godz.17.45.
  8. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z różańcem o 17.45. Msza św. wynagradzająca NSPJ o 18.30. Dla młodzieży wieczernik o 19.30 w dolnym kościele.
  9. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii.
  10. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W sobotę 14 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Szczegółowy program w gablocie. Dojazd we własnym zakresie.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazety: “W Rodzinie Józefa”, a dla dzieci “Stasia” oraz “Małego Gościa Niedzielnego”.
  13. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Janina Bajdo,
    +Maria Florek,
    +Jerzy Pawłowski
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…