Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela Zwykła, 24.09.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w czwartek – wspomnienie św. Wacława, w piątek – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – wspomnienie św. Hieronima.
  2. Wacławowi, z okazji imienin, życzymy światła Ducha Świętego i potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej.
  3. Jutro o 19.00 spotkanie kręgu biblijnego.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
  5. Dziś w naszej archidiecezji obchodzony jest Dzień Modlitwy za Młodzież. Łączymy się duchowo z grupami młodzieżowymi naszej parafii, szczególnie Oazą i Lektorami, którzy wraz ze swoim opiekunem ks. Marcinem przeżywają w ten weekend swoje wyjazdowe dni skupienia. Z tego względu młodzież zaprasza wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej. W przyszłą niedzielę zostanie także przeprowadzona zbiórka pieniędzy na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii i dekanacie – za wszystkie ofiary z góry dziękujemy!
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych polecamy “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, dla dzieci “Stasia” – numer wrześniowy, oraz październikowy.
  7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Kazimierz Budnik,
    +Ryszard Bilski
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Modlitwa do św. Jana Pawła II w intencji młodzieży

(do odmówienia po każdej Mszy świętej)

Święty Janie Pawle, Twoją radością były spotkania z młodymi. Mówiłeś, że młodzież jest przyszłością Kościoła i świata. „Jesteście moją nadzieją” – powtarzałeś. Na Światowych Dniach Młodzieży gromadziłeś setki tysięcy, a nawet miliony młodych. Byłeś i pozostałeś dla młodych ojcem, przyjacielem i przewodnikiem. Młodzież wiedziała, że ich kochasz i dlatego słuchała Cię uważnie, gdy głosiłeś trudne zasady Ewangelii. Ukazywałeś słowem, życiem i miłością, że Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wzywałeś młodych: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Ostrzegałeś, aby nie przegrali życia i miłości. Przeciwstawiając się cywilizacji użycia głosiłeś, że grzechy nieczyste nie są ani wolnością, ani miłością.

Oddajemy Twojej opiece ludzi młodych. Prosimy, swoim wstawiennictwem obroń ich przed zagrożeniami, ułudą, przed zmarnowaniem życia. Niech budują przyszłość na fundamencie Chrystusa i jego Ewangelii, traktując życie jako Boże powołanie. Niech młodzi, wpatrzeni w Twój przykład, zaufają prawdzie i miłości Chrystusowej.  Amen.