Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2023 r.

 1. Pamiętajmy dzisiaj o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz o udziale w wyborach. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za przyszłość Polski. To również od nas zależy czy będzie ona królestwem Chrystusa i Jego Matki.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – święto św. Łukasza ewangelisty, w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.
 3. Dzisiaj przeżywamy “Dzień Papieski”. Bóg zapłać za wsparcie fundacji: “Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiarami do puszek.
 4. Jutro 35-ta rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wydarzenia pod oknem papieskim o godz. 20.00
 5. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00.
 6. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądać wystawę rzeźby ceramicznej pt.: “Trzy spojrzenia na sacrum”.
 7. Jutro po wieczornej Mszy świętej adoracja Apostolatu Margaretka (w dolnym kościele).
 8. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pedagogom składamy serdeczne życzenia. Dużo sił, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w pracy wychowawczej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 10. Można już dawać na wypominki roczne i jednorazowe. Na kartkach wpisujemy godzinę oraz imiona i nazwiska zmarłych, najlepiej literami drukowanymi (przy większej ilości zmarłych wystarczy wypomnieć ich jedynie z nazwiska, pisząc np. zmarli z rodziny Kowalskich i Nowaków – wtedy modlitwą objęta jest cała rodzina, także krewni, lub przodkowie, o których mogliśmy już zapomnieć). Wypominki można składać w kancelarii oraz zakrystii, a w niedzielę również u sióstr w salkach.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych polecamy naszą parafialną gazetę “W Rodzinie Józefa”, “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, dla dzieci “Stasia” – numer październikowy. Dostępne są także kalendarze na rok 2024.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  + Grażyna Orzechowska,
  + Halina Łukasik
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…