Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
 2. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie różańcowym możemy uzyskać odpust zupełny.
 4. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim pedagogom składamy serdeczne życzenia. Dużo sił, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w pracy wychowawczej.
 5. Zapraszamy do nowej Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, która znajduje się w podziemiach kościoła. Wejście na wystawę od strony “ogródka dla dzieci”.
 6. Zapraszamy również do nowej kawiarenki, która znajduje się w sąsiedztwie wystawy. Pijąc kawę i delektując się ciastem, możemy wesprzeć finansowo naszą młodzież, która wybiera się na ŚDM do Lizbony.
 7. Można już za dawać na wypominki roczne i jednorazowe. Na kartkach wpisujemy godzinę oraz imiona i nazwiska zmarłych, najlepiej literami drukowanymi (przy większej ilości zmarłych wystarczy wypomnieć ich jedynie z nazwiska, pisząc np. zmarli z rodziny Kowalskich i Nowaków). Wypominki można składać w kancelarii oraz zakrystii, a od przyszłej niedzieli również u sióstr w salkach.
 8. Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek o godz. 19.30 w sali multimedialnej.
 9. W przyszłą niedzielę o 16.00 modlitewne czuwanie Straży Honorowej NSPJ.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jak zawsze polecamy “Stasia”, a dla dorosłych “Niedzielę” oraz “Gościa Niedzielnego”, który oferuje także wydanie specjalne “Dotyk Miłosierdzia” oraz kalendarz na 2023 rok.
 11. Do wieczności odeszli:  
  + Rafał Kania,
  + Zofia Kmita,
  + Wiesław Wołkowicz,
  + Dariusz Marczyk,
  + Stanisław Wolski
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…