Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych, a jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Msze Święte z modlitwami za dusze wypominanych w wypominkach jednorazowych o godz. 30, 7.30, 8.30, po południu o godz. 17.00 i 18.30. W dni powszednie listopada modlimy się za zmarłych z wypominków jednorazowych przed Mszami św. o 18.15. Natomiast za zmarłych z wypominków rocznych modlimy się przed Mszami niedzielnymi. Nowe wypominki roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia. Bóg zapłać za ofiary złożone przy wypominkach.
  2. Jest możliwość składania wypominków drogą elektroniczną. Imiona zmarłych należy przesłać na skrzynkę e-mailową Parafii (parafiakalinowe@gmail.com), a ewentualną ofiarę można przekazać na konto Parafii, wpisując w tytule “wypominki”.
  3. 1 i 2 listopada nawiedzając kościół możemy dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Możemy uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
    W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego.
  4. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten przez cały listopad jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, wśród której pojawił się nowy numer W Rodzinie Józefa, z artykułami poruszającymi i zgłębiającymi temat Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nasz parafialny miesięcznik można nabyć dzisiaj u młodzieży oazowej oraz w zakrystii.
  6. Z racji obostrzeń sanitarnych tradycyjnej Mszy św. na cmentarzu w Grębałowie z procesją z modlitwami za zmarłych się nie odbędzie.
  7. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.15.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Zapraszamy na uroczystą Msze św. z nowenną ku czci św. Joanny Beretty – Molla o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy Domowy Kościół, młode małżeństwa oraz narzeczonych.
  9. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej
    w czwartek od godz. 17.30, a w piątek w czasie porannych mszy i po południu od godz. 16.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, a o 19.30 ks. Bogusław zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VIII do Wieczernika, który odbędzie się w górnym kościele z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  10. W sobotę przypada I Sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny o godz. 7.00, po za kończeniu której zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające w ramach Pięciu Pierwszych sobót miesiąca.
  11. Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań wśród księży w naszym dekanacie i mając na uwadze dobro naszych Parafian, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 8.00 tylko do tych chorych, którzy są w ciężkim stanie lub wyrażają ogromne pragnienie skorzystania z sakramentów. Prosimy o zgłaszanie takich chorych w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
  12. W następną niedzielę zmianka tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 9.00.
  13. Mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny nasza Parafia włączy się w dzieło modlitewne “Różaniec do Granic Nieba”. Będziemy wspólnie prosić Boga o pokój i odnowę moralną w naszym Narodzie, o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o ustanie pandemii koronawirusa oraz przepraszać za grzechy przeciwko życiu. Różaniec będziemy odmawiać 1 i 2 listopada po Mszy Św. wieczornej, a od 3 do 8 listopada o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 17.00.
  14. W duchu odpowiedzialności i wzajemnej miłości prosimy o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzonych przez władze państwowe, pamiętając o zachowaniu odległości między uczestnikami liturgii i noszeniu maseczek. Prosimy osoby pragnące przyjmować Komunię św. na dłoń o podchodzenie do kapłana rozdzielającego Komunię przy obrazie MBNP, a te osoby, które przyjmują do ust – o podchodzenie po osobach przyjmujących na dłoń lub w odrębnej kolejce.
  15. Do wieczności odeszli:
    + Emilia Skoczeń, l. 89
    + Roman Kalinowski, l. 56
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.