Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i w kopertach.
  2. “Ogródek Matki i Dziecka” zaprasza na kiermasz ubranek, zabawek i sprzętów dziecięcych, który odbywa się dzisiaj między 10.00 a 14.30. Podczas kiermaszu będzie można kupić także wieńce adwentowe a dzieci będą mogły skorzystać z sal zabaw.
  3. Koncert Chóru Pueri Cantores Sancti Joseph w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny dziś o 13.45. Serdecznie zapraszamy.
  4. Dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców dziś o godz. 14.30.
  5. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  6. W dni powszednie listopada przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.15 modlimy się za zmarłych powierzonych nam w wypominkach jednorazowych. Nowe wypominki roczne będą przed Mszami niedzielnymi od pierwszej niedzieli grudnia. Na wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.
  7. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek bł. Salomei, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylii, w sobotę św. Andrzeja i Towarzyszy.
  8. W czwartek rozpoczniemy Triduum przygotowujące naszą parafię do Uroczystość Poświęcenia Organów w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze św. wieczorne w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.30.
  9. Zapraszamy na spotkanie w kościele z przedstawicielami fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy podzielą się z nami informacjami na temat prześladowań chrześcijan we współczesnym świecie w piątek o 19.30. Przypominamy, że w spotkaniu obowiązkowo uczestniczą kandydaci do Bierzmowania z kl. 6,7.8 SP i 3 Gimnazjum.
  10. W niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za który można uzyskać odpust zupełny.
  11. Wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na uroczystość poświęcenia organów, którego dokona Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zgromadźmy się w kościele już o godz. 17.30, by wysłuchać prelekcji na temat “Organów w liturgii”, która będzie wprowadzeniem do uroczystości.
  12. Radio i telewizja internetowa “Pallotti” będzie transmitować uroczystość poświęcenia organów w naszej parafii. Tych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła, zachęcamy do uczestnictwa za pomocą internetu. W zakrystii można zapisać się na film DVD z tej niecodziennej uroczystości w historii naszej parafii. Koszt 20 zł.
  13. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Alwerni.
  14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Danuta Krawczyk, l. 80
    + Leszek Gacek
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.