Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego, 19.05.2024

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zarazem dzień bierzmowania w naszej parafii (za pobożne odśpiewanie hymnu: “O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny). Jutro rozpoczyna się okres zwykły.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  3. Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. W tym tygodniu szczególnie modlimy się w intencji dzieci, które w najbliższą sobotę przystąpią do I Komunii św.
  4. Proboszcz obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecie kapłaństwa. Z tej okazji składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia. Niech Duch Święty prowadzi w pracy duszpasterskiej, udzielając hojnie swych darów. Msza święta dziękczynna w intencji ks. Proboszcza dzisiaj o godz. 11.00.
  5. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądnąć wystawę fotografii Małgorzaty Pióro oraz Łukasza Opalińskiego pt.: “Przenikanie -opowieści huculskie”.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  7. Adoracja Apostolatu Margaretka w intencji kapłanów, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
  8. Wyjazd na nocne czuwanie na Jasnej Górze w czwartek 23 maja o godz. 16.30. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
  9. W sobotę 25 maja wyruszy, jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są punkcie informacji w sanktuarium w Łagiewnikach lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami. Szczegółowe informacje na plakacie.
  10. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 8 czerwca. W programie udział w spotkaniu Apostolatu Margaretka. Zapisy w zakrystii u s.Krystelli.
  11. Zapraszamy na dyplomowe recitale organowe w naszym kościele w środę o godz. 13:00 oraz w czwartek o godz. 14:00. Więcej informacji na plakacie.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy nowy numer “WRJ” oraz książki “Białego Kruka”, a dla dzieci miesięcznik “Staś”.
  13. Do wieczności w tym tygodniu odszedł:
    + Tadeusz Tarnacki
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…