VI Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 13.00. Jest możliwość zakupu palm przed każdą mszą św. przed kościołem u młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM do Lizbony. Po każdej Mszy Św. młodzież zaprasza do parafialnej kawiarenki na herbatę i kawę, ale ze względu na wyjątkowy charakter dzisiejszej uroczystości bez kiermaszu ciast.
  2. Zapraszamy jeszcze na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy, aby ten czas przeżyć w stanie łaski uświęcającej.
  3. Możliwość spowiedzi przedświątecznej w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 19.00.
  4. Dzisiaj o godz. 19.00 rusza 16. Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w kierunku Opactwa Cystersów w Mogile. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  5. W poniedziałek na godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie.
  6. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. O 22.00 Godzina Święta. O 23.00 zakończenie adoracji.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek adoracji w Ciemnicy o 7.00. Jutrznia prowadzona przez młodzież o 8.00. Droga Krzyżowa o 15.00 i zarazem początek nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W następne dni będziemy ją odprawiać 15 minut przed Mszą św. Liturgia Męki Pańskiej o 18.30. Po niej przeniesieni Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i śpiew Gorzkich Żali.  Droga Krzyżowa o 22.00. Następnie czuwanie nocne mieszkańców poszczególnych osiedli. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie.
  8. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9.00 do 14.00. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00. Prosimy
    o przyniesienie świec, które zapalimy podczas odnowień przyrzeczeń chrzcielnych.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta z procesją rezurekcyjną
    o 6.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości składka inwestycyjna odbędzie się w IV niedzielę miesiąca.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
  11. W Wielkim Tygodniu, z racji spowiedzi, kancelaria czynna: w poniedziałek i środę od 16.00 do 17.30, we wtorek od 8.00 do 9.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nasz wielkanocny numer W Rodzinie Józefa, z ciekawymi bieżącymi artykułami wraz z planem Triduum Paschalnego.
  13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Kazimierz SADZIK
    + Andrzej WAWRZYNIEC