Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Zapraszamy jak i w każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    o godz. 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po wieczornej Mszy św. młodzież zaprasza na chwile modlitewnej refleksji, a tuż po niej spotkanie grupy wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
  3. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni parafialnej, w wymiarze duchowym i materialnym. Kolejna składka na inwestycje w naszej Parafii odbędzie się wyjątkowo w IV niedzielę miesiąca, tj. w Uroczystość Bożego Miłosierdzia.
  4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dzieci, o 17.45 dorosłych, o 19.30 młodzież i studentów.
  5. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII na spotkanie w dolnym kościele w czwartek lub piątek o godz. 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zmianka Tajemnic Różańcowych po mszy o godz. 9.00. Uroczyste błogosławieństwo palm z procesją na Mszy Świętej o godz. 13.00. Zachęcamy, szczególnie dzieci, do przyniesienia kolorowych palm, by w ten sposób upamiętnić wjazd Jezusa do Jerozolimy. Możliwość zakupu palm będzie przed każdą mszą św. przed kościołem u młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM do Lizbony.
    Po każdej Mszy Św., tradycyjnie już, młodzież zaprasza do parafialnej kawiarenki na spotkanie przy herbacie i kawie.
    Zachęcamy, aby ten czas przeżyć w stanie łaski uświęcającej.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 rusza 16. Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w kierunku Opactwa Cystersów w Mogile. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. W dniach 29-30.04 odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa i Miechowa. Wyjazd w piątek o 12.30 spod „Domu Chleba”, powrót w sobotę wieczorem. W programie nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu w Miechowie oraz całodzienny pobyt w Niepokalanowie wraz z noclegiem i wyżywieniem. Koszt 250zł. Zapisy w zakrystii.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Józef NIEĆWIEJA
    + Paulina STOJEWSKA
    + Janina POZNAŃSKA
    + Mieczysław GMIŃSKI
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…