Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu

1. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla potrzebujących.
  2. Od obecnej niedzieli czytane są nowe wypominki. Ze względu na dużą ilość wspominanych zmarłych zostały one podzielone na dwie części. Pierwsza część jest czytana dziś, a druga za tydzień i tak na zmianę. Wszelkie uwagi prosimy kierować do ks. Piotra.
  3. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych dla dorosłych będzie ”Droga małych kroków komunikacji małżeńskiej ze św. Joanną Beretta – Mollą”, zaś dla dzieci “Droga do Betlejem”.
  4. Zwracamy uwagę na zmianę godzin Mszy św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty: 6.00, 7.00 oraz 18.00. Nie ma Mszy św. o 6.30 ani o 18.30.
  5. Pierwszy czwartek – spowiedź od godz. 17.30. z nabożeństwem o godz. 17.30. Pierwszy piątek. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. O 16.30 Msza święta roratnia dla dzieci o godz. 18.00. O 19.30 Wieczernik, który jest obowiązkowy dla kandydatów do bierzmowania.
  6. W sobotę odwiedzimy chorych zgłoszonych w zakrystii lub kancelarii od godz. 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy św. o godz. 7.00.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi przyjęcie nowych członków Służby Liturgicznej, zaś po Mszy o godz. 18.00 adoracja w intencji ŚDM poprowadzona przez młodzież oazową, po której odbędzie się spotkanie grupy wyjeżdżającej.
  8. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 26 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zostało jeszcze trochę naszego parafialnego miesięcznika “W Rodzinie Józefa” oraz dla najmłodszych “Staś”.
  10. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr
    w salkach katechetycznych po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  11. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy sumę 20. 200 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni. W lutym przyszłego roku planujemy zakupić marmurowy ołtarz wraz z amboną.
  12. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian
    z poszczególnych bloków będzie odprawiana codziennie od 6.12 do 23.12 o godz. 18.00.
  13. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
    + Ryszard MIĘTKA
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.