Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu

1. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla potrzebujących.
  2. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych jest “Droga małych kroków komunikacji małżeńskiej ze św. Joanną Beretta – Mollą”. We wtorek – I miesiąca – msza święta roratnia o godz. 6.00 wyjątkowo połączona zostanie z nowenną do św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy, w miarę możliwości, małżeństwa, a także matki spodziewające się potomstwa na tą wyjątkową Eucharystię z litanią do naszej Patronki.
  3. W liturgii Kościoła przypada:
  4. W poniedziałek św. Mikołaja, we wtorek: św. Ambrożego, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia swoje Święto obchodzą nasze Czcigodne Siostry Służebniczki. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za ofiarną posługę w naszej parafii. Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy do modlitewne spotkanie w “Godzinie Łaski”.
  5. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas rorat porannych czy też wieczornych. Podczas Adwentu trwajmy w łasce uświęcającej. Ostatnie dni przed Świętami zostawmy na spowiedź osób, które wróciły z zagranicy i chcą z niej skorzystać.
  6. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 27 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  7. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w salkach katechetycznych po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  8. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z poszczególnych bloków będzie odprawiana codziennie do 23.12. O godz. 18.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z osiedla:
    – w poniedziałek (6.12) Kalinowe 1,2,3,7
    – we wtorek (7.12) Kalinowe 8,9,10,13
    – w środę (8.12) Kalinowe 14,15,16,19
    – w czwartek (9.12) Kalinowe 20, 21, 22, 23
    – w piątek (10.12) Kombatantów 2,3,4,5
    – w sobotę (11.12) Kombatantów 6,7,8,9
    – w niedzielę (12.12) Kombatantów 10,11,12
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Cecylia NIEDOPYTALSKA
    + Aleksandra SOBIREJSKA
    + Zbigniew GREMBOWSKI
    + Henryka IMIOŁEK
    + Stanisław LECH
    + Jan BORYCKI
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.