Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023

1. W kalendarzu liturgicznym wypada: we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego.
  2. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Bóg zapłać za otwarcie domów, składane ofiary oraz wszelką życzliwość dla duszpasterzy naszej parafii.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert chóru kameralnego “Auxillium”.
  4. W święto Ofiarowania Pańskiego Msze święte o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.30. Różaniec w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.45. Możliwość spowiedzi świętej podczas mszy porannych oraz – z racji I czwartku – także popołudniu, od godz. 17.30. W święto Ofiarowania Pańskiego, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na ostatnie w tym roku wspólne kolędowanie.
  5. W I piątek miesiąca Msze święte o godz.: 6.30, 7.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od godziny 16.30. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim Msza św. wynagradzająca NSPJ. Młodzież oazową i kandydatów do bierzmowania z klas VIII tradycyjnie zapraszamy do dolnego kościoła na Wieczernik o godz. 19.30.
  6. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę – I miesiąca – po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to zarazem rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa, które odprawiane jest w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w naszej kaplicy: w tygodniu od godz. 7.00 do 18.30, w niedzielę od godz. 14.00 do 18.00.
  8. Rozpoczął się okres ferii. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.30-18.00 oraz w środę od godz. 16.30-18.00. We wtorek i w czwartek nieczynna.
  9. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza, w dniach: 4-5 marca (sobota i niedziela). Koszt 350zł, w tym nocleg i wyżywianie. Zapisy u siostry w zakrystii.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych polecamy tygodniki: “Niedziela” i “Gość Niedzielny”, a dla dzieci miesięczniki: “Staś” oraz “Mały Gość Niedzielny”.
  11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Stanisława Pamuła,
    +Stefan Suruło,
    +Cecylia Pluta,
    +Tomasz Kurbiel
     Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…