Ogłoszenia Duszpasterskie: XIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przed kościołem panie z Caritasu zbierają pieniądze do puszek dla pogorzelców z Nowej Białej.
  2. Zapraszamy na kończące się już nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o 17.15, w tygodniu o godzinie 18.00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Ireneusza (biskupa i męczennika), we wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.
  4. We wtorek z racji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła msze św. z kazaniem odprawiane będą o godz. 6.30, 8.00 i o 18.30. Nie będzie mszy o godz. 7.00.
  5. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Piotr, któremu składamy serdeczne życzenia i otaczamy go naszą modlitwą.
  6. W I czwartek miesiąca spowiedź od godz. 17.30. O godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo eucharystyczne w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich.
  7. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, z nabożeństwem o godz. 18.00.
  8. W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia od godz. 8.00 kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.
  9. W przyszłą niedzielę kazania głosił będzie misjonarz ze Lwowa. Ofiarami do puszek wesprzemy Kościół na Ukrainie.
  10. W okresie wakacyjnym kancelaria czynna w środy od godz. 16.30 i w czwartki od godz. 19.30. W nagłych przypadkach oraz w sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
  11. Kuria Metropolitalna w Krakowie informuje, że z dniem 19 czerwca 2021 roku zostaje odwołana udzielona w Archidiecezji Krakowskiej dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    +Zbigniew Zając,
    + Stanisława Mozuł,
    +Elżbieta Drebot
    + Genowefa Drąg
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…