Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów na parkingu parafialnym.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego (biskupa i doktora Kościoła), w sobotę św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym ks. Proboszczu Adamie, wypraszając dla niego obfitości łask w życiu kapłańskim dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Pierwszy czwartek. Spowiedź od godz. 17.30. Nabożeństwo odprawimy o godz. 18.00.
 4. Pierwszy piątek. Spowiedź podczas Mszy rannych a po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo odprawimy o godz. 18.00.
 5. Pierwsza sobota. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30.
 6. Przypominamy, że podczas wakacji kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
 7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 29 lipca.
 8. Podczas pielgrzymki kończącej wakacje odwiedzimy Górę św. Anny ze wspaniałą Kalwarią. Następnie barokowe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, katedrę w Świdnicy z obrazem Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, a także zwiedzimy zamek Książ, którego historia skrywa wiele tajemnic. Pielgrzymka w dniach 25 do 27 sierpnia. Koszt 450zł.
 9. Pielgrzymka do Lublina, gdzie zobaczymy jedyną w Polsce kaplicę z zachowanymi bizantyjskimi malowidłami. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Później muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie. A także sanktuarium w Radecznicy, gdzie objawił się św. Antoni Padewski. Zwiedzimy także Zamość, najpiękniejsze renesansowe miasto w Polsce. Wstąpimy do Turobina, gdzie w kościele znajduje się “płaczący ołtarz”. Odwiedzimy Szczebrzeszyn, a także Sanktuarium w Krasnobrodzie z cudownym źródełkiem. Pielgrzymka w dniach 22 do 24 września. Koszt 500zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
 10. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 uroczyście pożegnamy
  Jacka, dziękując Bogu za jego pracę duszpasterską zwłaszcza wśród młodzieży oazowej i kręgach rodzin. Ksiądz Jacek dekretem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego został skierowany do pracy w Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej z zamieszkaniem w parafii Najświętszego Salwatora.
 11. W zakrystii do odebrania zdjęcia z Gietrzwałdu
 12. Jest jeszcze do nabycia wakacyjny numer WRJ. Zachęcamy do lektury
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Tadeusz Skóra, l. 72
  + Zbigniew Pęcak, l. 83
  + Bogusław Nawrocki, l. 67
  + Bogdan Bartosik, l. 53