Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła przypada:
  • w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego
  • w środę wspomnienie św. Dominika
  • w czwartek święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
  • w piątek święto św. Wawrzyńca
  • w sobotę wspomnienie św. Klary
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:00 zmianka tajemnic różańcowych
 3. Podczas wakacji kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
 4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia. Grupę z naszej parafii poprowadzi ks. Piotr Podwyszyński i ks. Jacek Bernacik.
 5. Podczas pielgrzymki kończącej wakacje odwiedzimy Górę św. Anny ze wspaniałą Kalwarią. Następnie barokowe sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, katedrę w Świdnicy z obrazem Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, a także zwiedzimy zamek Książ, którego historia skrywa wiele tajemnic. Pielgrzymka w dniach 25 do 27 sierpnia. Koszt 450zł.
 6. Pielgrzymka do Lublina, gdzie zobaczymy jedyną w Polsce kaplicę z zachowanymi bizantyjskimi malowidłami. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Później muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie. A także sanktuarium w Radecznicy, gdzie objawił się św. Antoni Padewski. Zwiedzimy także Zamość, najpiękniejsze renesansowe miasto w Polsce. Wstąpimy do Turobina, gdzie w kościele znajduje się “płaczący ołtarz”. Odwiedzimy Szczebrzeszyn, a także Sanktuarium w Krasnobrodzie z cudownym źródełkiem.  Pielgrzymka w dniach 22 do 24 września. Koszt 500zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.           
 7. Już za miesiąc dzieci i młodzież naszej parafii rozpoczną nowy rok szkolny. Jest on związany z różnymi wydatkami. Możemy pomóc naszym młodym parafianom z uboższych rodzin dobrze rozpocząć szkołę włączając sie w akcję “wyprawka szkolna”, wkładając do plecaków znajdujących się z tyłu kościoła różne przybory i artykuły szkolne (zeszyty, ołówki, kredki, długopisy itp.). Akcja potrwa do ostatniej niedzieli sierpnia. Zachęcamy do włączenia sie w tę szlachetną charytatywną akcję.   
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Janina Jóźwiak
  + Janina Pisarska
  + Ewa Perełkowicz
  + Janina Piotrowicz
  + Krystyna Wilkosz
  + Krzysztof Wiszniewski
  + Tadeusz Krzek