Ogłoszenia Duszpasterskie: XX Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj – św. Maksymiliana Kolbego (kapłana i męczennika); w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP; we wtorek – św. Stefana Węgierskiego; w środę – święto św. Jacka (kapłana i patrona Archidiecezji Krakowskiej); w sobotę – św. Bernarda (opata i doktora Kościoła).
  2. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Msze święte w porządku niedzielnym. Po zakończeniu każdej mszy nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy ofiarami na tace i konto parafialne przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Straż Honorowa NSPJ zaprasza na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
  5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych “Stasia”.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Adam ROKOSZ
    + Stanisław TRZOP
    + Józefa RAŹNY
    + Jan ŁYGAN
    + Tadeusz WŁODARCZYK
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…