Ogłoszenia Duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj – św. Piusa X, papieża; w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
  2. Dziś o godz. 16.00 Straż Honorowa NSPJ zaprasza na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Decyzją Księdza Arcybiskupa ks. Piotr Podwyszyński zostaje przeniesiony do parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu i tym samym po 6 latach kończy posługę wikariusza w naszej parafii. Wyrażamy mu ogromną wdzięczność za lata wśród nas: posługę sakramentalną, opiekę nad wspólnotami, pracę w szkole oraz redakcję naszej parafialnej gazety “W Rodzinie Józefa”. W środę podczas Mszy świętej wieczornej podziękujemy Bogu za dar posługi ks. Piotra i uroczyście go pożegnamy – zapraszamy przedstawicieli wspólnot i wszystkich parafian.
  4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy ofiarami na tace i konto parafialne przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy “Niedzielę” i “Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych “Stasia”.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Julian ZAWARTKA, + Marianna DOKTÓR, + Edmund DĘBSKI,
    + Genowefa KONOPKA, + Barbara CHROSTOWSKA
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…