Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła

1. Zmianka tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o godz. 9.00.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek bł. Anieli Salawy w czwartek Najświętszego Imienia Maryi, w piątek św. Jana Chryzostoma, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dniu nasza parafia została zaproszona do Sanktuarium w Mogile na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Abp. Marek Jędraszewski. Przed Mszą św. o godz. 17.00 jest odprawiana Droga Krzyżowa dla pielgrzymów. W niedzielę wspominamy NMP Bolesną.
  3. Zapraszamy chłopców do Służby Liturgicznej na pierwsze spotkanie w poniedziałek o 19.15 w salce.
  4. Dzieci przedszkolne oraz uczące się w szkołach podstawowych zapraszamy na Mszę św. w każdą niedzielę o godz.13.
  5. Kancelaria parafialna w roku szkolnym będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 16 do 18, we wtorek od 8 do 9, w sobotę będzie zamknięta. Wprowadzamy dodatkowe godziny urzędowania kancelarii w czwartek od 19-20. Prosimy wtedy o przychodzenie w sprawach małżeńskich, dotyczących spisywania protokołów przedślubnych, zapowiedzi oraz metryk do ślubu.
  6. Zespół Charytatywny bardzo dziękuje za złożone dary w ramach akcji “Wyprawka szkolna”. Wszystkie artykułu zostały przekazane najuboższym dzieciom.
  7. W następną niedzielę składka inwestycyjna. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  8. Pielgrzymka do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, zwiedzanie muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach oraz kopalni Krzemionki Opatowskie wpisanej w tym roku na listę UNESCO 28 września. Koszt: 110zł. Przy zapisie prosimy o wpłatę 50zł zaliczki. Planujemy pielgrzymkę do Radecznicy i Zamościa w terminie 19-20 października. Szczegóły na plakacie. W zakrystii można odebrać zdjęcia z Opola.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Kazimierz Knapik, l. 82
    + Jan Kurianowicz, l. 66
    + Janina Komenda, l. 88
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.