Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła

1. Dzieci przedszkolne oraz uczące się w szkołach podstawowych zapraszamy na Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 13.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, we wtorek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, w środę św. o. Pio, w sobotę świętych męczenników Kosmy i Damiana.
  3. Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary na tacę oraz przesyłane na konto naszej Parafii. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ dzisiaj o godz. 16.00, zaś wieczorem młodzież oazowa naszej Parafii zaprasza serdecznie na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 18.00.
  4. Przypominamy, że kancelaria parafialna w tym roku szkolnym jest czynna: w poniedziałek i w środę od 16 do 18, we wtorek od 8 – 9. Dodatkowe godziny urzędowania kancelarii w czwartek od 19-20. Prosimy wtedy o przychodzenie w sprawach małżeńskich, dotyczących spisywania protokołów przedślubnych, zapowiedzi oraz metryk do ślubu. W piątek i w sobotę kancelaria jest nieczynna.
  5. Chór Pueri Cantores SANCTI JOSEPH, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania oraz do współpracy chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. Chórzyści zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej www.puericantores.kalinowe.pl
  6. Zapraszamy chętnych na ośmiodniową pielgrzymkę do Medjugorie: 10 październik lub 21 listopad. Koszt wyjazdu 550 zł + 150 euro. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u ks. Wacława, tel. 600 – 211 – 872.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało pierwszy numer miesięcznika dla najmłodszych “Staś”. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W atrakcyjnej formie graficznej na 52 stronach znalazły się różnorodne tematy, wśród nich: niedzielne Ewangelie, temat wiodący (w październiku różaniec, Anioł Stróż, św. Jan Paweł II), rubryki “Poznajemy Biblię”, “Nasi Patronowie”, gry planszowe, zgadywanki, komiksy, konkursy z nagrodami, kącik historyczny i przyrodniczy. Pierwszy numer już dzisiaj w cenie 8 zł.
  8. W tym tygodniu odeszła do Pana:
    + Elżbieta Węglowska
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.