Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Wacława, patrona naszego księdza rezydenta. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ks. Wacławie; we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek Świętych Aniołów Stróżów, w niedzielę św. Franciszka z Asyżu. Wszystkim solenizantom życzymy bł. Bożego i obfitości łask za wstawiennictwem ich świętych Patronów.
  2. Nabożeństwa Różańcowe rozpoczniemy 1 października tj. w czwartek o godz. 17.45. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.
  3. W następną niedzielę zapraszamy na procesję Różańcową o godz. 17.00. Będziemy się modlili szczególnie w intencji misji i o ustanie pandemii koronawirusa. Podczas procesji nastąpi także zmianka tajemnic różańcowych dla wszystkich Róż. Z tego powodu w drugą niedzielę października zmianki nie będzie. Spotkanie organizacyjne zelatorów w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Nabożeństwo Różańcowe o 17.45 będzie połączone z godziną świętą.
    W czwartek po wieczornej Mszy św. ok. 19.30, w kościele spotkanie rodziców dzieci klas III
  5. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci i młodzież, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17. O godz. 17.45 odprawimy nabożeństwo Różańcowe połączone z litanią do Serca Pana Jezusa.
  6. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W piątek na Mszę Świętą o 17.00 zapraszamy uczniów klas VI i VII SP. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w salkach, na które przynosimy wypełnione deklaracje otrzymane na katechezie. Na Mszę Świętą o 19.30 (tzw. Wieczernik w dolnym kościele) zapraszamy uczniów klas VIII SP, a po niej na spotkanie organizacyjne w salkach, na które również przynosimy wypełnione deklaracje. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tej sprawy i przypominamy, że do przyjęcia sakramentu bierzmowania konieczny jest poprzedzający je 3 letni okres formacji.
  7. Pierwsza sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną od godz. 8. Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 17.15, po którym nastąpi Różaniec o godz. 17.45.
  8. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (chłopców i dziewczynki), które ukończyły drugą klasę szkoły podstawowej pragnące pogłębić więź z Panem Jezusem do Oazy Dzieci Bożych i Scholki “Pociechy św. Józefa”. Pierwsze spotkanie w środę o godz. 16.00 w salce.
  9. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców pragnących pogłębić swoją wiarę i więź z Panem Jezusem do posługi ministranta. Spotkanie w poniedziałek (28.09) po mszy św. wieczornej w salce.
  10. Zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej na pierwsze spotkanie formacyjno – organizacyjne w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej do salki.
  11. Wszystkich, którzy modlą się za kapłanów w Apostolacie Margaretka lub pragną dołączyć do tej modlitwy, serdecznie zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (28.09) po mszy św. wieczornej o 19.30 do salki.
  12. Parafia MB Królowej Polski – Arka Pana zaprasza w środę (30.09) o 19.00 na misterium – oratorium: “I nie oddałyśmy Krzyża”, o obronie krzyża nowohuckiego w roku 1960. Wstęp wolny.
  13. Zapraszamy chętnych na ośmiodniową pielgrzymkę do Medjugorie: 10 październik lub 21 listopad. Koszt wyjazdu 550 zł + 150 euro. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u ks. Wacława, tel. 600 – 211 – 872.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało pierwszy numer miesięcznika dla najmłodszych “Staś”. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W atrakcyjnej formie graficznej na 52 stronach znalazły się różnorodne tematy, wśród nich: niedzielne Ewangelie, temat wiodący (w październiku różaniec, Anioł Stróż, św. Jan Paweł II), rubryki “Poznajemy Biblię”, “Nasi Patronowie”, gry planszowe, zgadywanki, komiksy, konkursy z nagrodami, kącik historyczny i przyrodniczy. Pierwszy numer już dzisiaj w cenie 8 zł.
  15. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Jan Możdżeń, l. 91
    + Franciszek Żerda, l. 83
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.