Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
  2. Nabożeństwa Różańcowe rozpoczniemy 1 października tj. we wtorek o godz. 17.45. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.
  3. W następną niedzielę zapraszamy na procesję Różańcową o godz. 17.00. Będziemy się modlili szczególnie w intencji misji, gdyż Ojciec Święty ogłosił tegoroczny październik nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Podczas procesji nastąpi także zmianka tajemnic różańcowych dla wszystkich Róż. Z tego powodu w drugą niedzielę października zmianki nie będzie.
  4. Pierwszy wtorek miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Joanny Beretty Molla na Mszę św. o godz. 18.30.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Nabożeństwo Różańcowe o 17.45 będzie połączone z godziną świętą.
  6. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci i młodzież, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17. O godz. 17.45 odprawimy nabożeństwo Różańcowe połączone z litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek kancelaria nieczynna.
  7. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W piątek na Mszę Świętą o 17.00 zapraszamy uczniów klas VI i VII SP. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w salkach, na które przynosimy wypełnione deklaracje otrzymane na katechezie. Na Mszę Świętą o 19.30 zapraszamy uczniów klas VIII SP, a po niej na spotkanie organizacyjne w salkach, na które również przynosimy wypełnione deklaracje. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tej sprawy i przypominamy, że do przyjęcia sakramentu bierzmowania konieczny jest poprzedzający je, 3 letni okres formacji.
  8. Pierwsza sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną od godz. 8. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z Różańcem o godz. 17.45.
  9. Pielgrzymka do Radecznicy – jedynego na świecie miejsca objawień św. Antoniego, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Krasnobrodu i Zamościa 19 i 20 października. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.
  10. Szkoła Językowa mieszcząca się w III LO zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na kursy języka angielskiego i innych języków obcych. Zapisy codziennie od 17 do 19.00 w budynku liceum.
  11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Helena Donga, l. 78
    + Krystyna Walczak, l. 79
    + Władysława(f.) Kubik, l. 66
    + Leszek Łukjanowicz, l. 72
    + Teresa Kurek
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.