Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś uroczyście rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy na procesję Różańcową o godz. 17.00. Będzie to jednocześnie zmianka tajemnic różańcowych dla wszystkich Róż. Z tego powodu w drugą niedzielę października zmianki nie będzie. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.
    2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej, w niedzielę NMP Różańcowej.
    3. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 20.281zł + 5euro w tym w 42 kopertach 4.750zł. Bóg zapłać.
    4. Pierwszy wtorek miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Joanny Beretty Molla na Mszę św. o godz. 18.30.
    5. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Nabożeństwo Różańcowe o 17.45 będzie połączone z godziną świętą.
    6. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci i młodzież, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17. O godz. 17.45 odprawimy nabożeństwo Różańcowe połączone z litanią do Serca Pana Jezusa.
    7. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W piątek na Mszę Świętą o 17.00 zapraszamy uczniów klas VI i VII SP. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne, na które przynosimy wypełnione deklaracje otrzymane na katechezie. Na Mszę Świętą o 18.30 zapraszamy uczniów klas VIII SP i III Gimn., a po niej na spotkanie organizacyjne w salkach, na które również przynosimy wypełnione deklaracje. Osoby uczące się w szkołach poza naszą parafią, mogą pobrać deklarację na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii w zakładce “bierzmowanie” oraz u katechetów. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tej sprawy i przypominamy, że do przyjęcia sakramentu bierzmowania konieczny jest poprzedzający je, 3 letni okres formacji.
  1. Pierwsza sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną od godz. 8. Nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z Różańcem o godz. 17.45.
  2. W pierwszy piątek i sobotę kancelaria nieczynna.
  3. W najnowszym numerze W Rodzinie Józefa.: Czym jest Sakrament Pokuty i Pojednania? – wywiad z ks. Proboszczem. Jak postrzega swoje powołania ks. Paweł? Czy warto małe dzieci przyprowadzać na Mszę Św.? Czym tak naprawdę jest Domowy Kościół? Ponadto relacje z pielgrzymek i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.
  4. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z pielgrzymki do Lublina.
  5. Pielgrzymka do sanktuarium Pana Jezusa w Alwerni, zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie, zamku biskupów krakowskich Lipowiec a także sanktuarium Matki Oczekiwanego Macierzyństwa w Sance 20 października (sobota). Zapisy w zakrystii.
  6. Szkoła Językowa mieszcząca się w III LO zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na kursy języka angielskiego i innych języków obcych. Zapisy codziennie od 17 do 19.00 w budynku liceum.
  7. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Zofia Sukta, l. 70
    + Antoni Aziewicz
    + Władysław Walerjan
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.