Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła przypada: we wtorek bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego.
 2. Trwają Nabożeństwa Różańcowe  w dni powszednie odprawiane o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.
 3. Za tydzień w niedzielę XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: “Promieniowanie ojcostwa”. Zachęcamy do wsparcia Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która z ofiar składanych przez nas przy wyjściu z kościoła, funduje stypendia dla ubogiej młodzieży.
 4. Pielgrzymka do sanktuarium Pana Jezusa w Alwerni, zniszczonego przez pożar w roku 2011 a dziś pięknie odnowionego, zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie, zamku biskupów krakowskich Lipowiec, a także najnowszego sanktuarium Maryjnego naszej diecezji w Sance 20 października (sobota). Zapisy w zakrystii.
 5. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Już dziś można wziąć do domu kartki, na których zapiszemy zmarłych, których chcemy wspominać podczas wypominków całorocznych i jednorazowych. Wypominki możemy składać w kancelarii lub zakrystii. A w następną niedzielę u sióstr w kancelarii po każdej Mszy św.
 6. W tym roku Oaza w naszej parafii świętuje Jubileusz 40-lecia istnienia. Wszystkich parafian zapraszamy 20 października (sobota) na Mszę św. o godz. 15.00. Animatorów posługujących w naszej parafii, przyjaciół Oazy Kalinowe oraz członków Domowego Kościoła zapraszamy również na Galę Jubileuszową.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego z filmem Sprawa Chrystusa.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  +Zofia Bassa, l. 86
  +Halina Hołota, l. 80
  + Genowefa Dudkiewicz, l. 92
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.