Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada XX Dzień Papieski. Zachęcamy do wsparcia Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która z ofiar złożonych przez nas przy wyjściu z kościoła, ufunduje stypendia dla ubogiej młodzieży.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek bł. Jana Beyzyma, we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, św. Małgorzaty Marii Alacoque, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego z Antiochii, w niedzielę św. Łukasza ewangelisty.
  3. Z przykrością informujemy naszych Parafian, że nasz ks. Proboszcz został objęty kwarantanną i konsekwentnie odizolowany od duszpasterstwa i publicznego sprawowania mszy św. W związku z powyższym mające się odbyć Pierwsze Komunie Święte dnia 17 października zostaną przesunięte na bezpieczny termin, który zostanie podany do wiadomości.
  4. W piątek 16 października o godz. 20.00 w parafii p.w. św. Brata Alberta w Krakowie
    (os. Dywizjonu) odbędzie sie koncert pt. “Jan Paweł II – Brat naszego Boga”, w którym wezmą udział m.in. Eleni, orkiestra Arte Symfoniko, chór Oktawa Ensemble, schola Frater Cantans i wielu innych artystów. Zachęcamy do uczestnictwa.
  5. W sobotę 17 października 2020 roku w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich ( Na Wzgórzach 1A) wystąpi żeński zespół wokalny Flores Rosarum. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w ramach reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19.
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.
  7. Spotkanie modlitewne Straży Honorowej w następną niedzielę o godz. 16.00.
  8. Zbliża się czas listopadowej zadumy nad śmiercią i przemijaniem. Szczególny okres pamięci o zmarłych. Możemy im przyjść z pomocą modląc się za nich. Na karteczkach z wypominkami rocznymi i jednorazowymi wpisujemy godzinę wypominek oraz zmarłych literami drukowanymi. Przez cały rok modlimy się przed każdą Mszą Św. niedzielną za zmarłych wypominanych oraz sprawujemy Msze Św. zbiorowe 2 XI w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Dziś po Mszach Świętych można składać na wypominki u sióstr w salkach.
  9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru naszej parafialnej gazety W Rodzinie Józefa.
  10. Do nabycia w zakrystii kalendarz na rok 2021 ze św. Joanną Molla w cenie 10 zł i z prymasem Tysiąclecia oraz św. Janem Pawłem II w cenie 15 zł.
  11. Ze względu na wprowadzone przez Rząd obostrzenia sanitarne prosimy o zakrywanie w kościele ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniego dystansu. Komunia Święta na rękę będzie udzielana przez kapłanów przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. Prosimy o odpowiedzialne podejście do tych wytycznych.
  12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Danuta Poniatowska, + Stefan Bucki, + Bronisława Szynal, + Genowefa Rokita,
    + Zofia Rusinak
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.