Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj trwać będzie w Kościele Tydzień Misyjny. Niech ten czas będzie wypełniony naszymi modlitwami w intencji świętych misji, by Ewangelia dotarła do wszystkich serc zamieszkujących glob ziemski.
  2. Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. Spotkanie modlitewne Straży Honorowej dzisiaj o godz. 16.00.
  4. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek uroczystość św. Jana Kantego – głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, w czwartek św. Jana Pawła II.
  5. Zbliża się czas listopadowej zadumy nad śmiercią i przemijaniem. Szczególny okres pamięci o zmarłych. Możemy im przyjść z pomocą modląc się za nich. Na karteczkach z wypominkami rocznymi i jednorazowymi wpisujemy godzinę wypominek oraz zmarłych literami drukowanymi. Przez cały rok modlimy się przed każdą Mszą Św. niedzielną za zmarłych wypominanych oraz sprawujemy Msze Św. zbiorowe 2 XI w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Dziś po Mszach Świętych można składać na wypominki u sióstr w salkach.
  6. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru naszej parafialnej gazety W Rodzinie Józefa.
  7. Ukazał się nowy numer miesięcznika dla najmłodszych “STAŚ”, a w nim ciekawe artykuły o naszych polskich świętych, dniu Niepodległości, gry i rebusy oraz wiele innych ciekawostek. Koszt miesięcznika 8 zł.
  8. Przypominamy, że Komunia Święta na rękę będzie zawsze udzielana przez kapłanów pod obrazem MB Nieustającej Pomocy. Prosimy Parafian o zrozumienie oraz odpowiedzialne podejście do tej prośby.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Kazimierz Marszałek, l. 75
    + Tadeusz Cebula, l. 78
    + Remigiusz Warot, l. 87
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.