Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś Dzień Papieski. Zachęcamy do wsparcia Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która z ofiar składanych przez nas przy wyjściu z kościoła, funduje stypendia dla ubogiej młodzieży.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza, w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszko, w sobotę św. Jana Kantego.
  3. W tym tygodniu przeżywamy także 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Nasza parafia jest zaproszona do Sanktuarium Św. Jana Pawła II na Mszę św. 17 października o godz. 8.00.
  4. Trwają Nabożeństwa Różańcowe  w dni powszednie odprawiane o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.
  5. Zbliża się czas listopadowej zadumy nad śmiercią i przemijaniem. Szczególny okres pamięci o zmarłych. Możemy im przyjść z pomocą modląc się za nich. Na ławkach zostały wyłożone karteczki na wypominki roczne i jednorazowe, na których wpisujemy godzinę wypominek oraz zmarłych literami drukowanymi. Przez cały rok modlimy się przed każdą Mszą Św. niedzielną za zmarłych wypominanych oraz sprawujemy Msze Św. zbiorowe 2 XI w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Dziś po Mszach Świętych można składać na wypominki u sióstr w salkach.
  6. Za tydzień składka inwestycyjna.
  7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodzice zaproszeni są na Mszę św. w następną niedzielę o godz. 14.30.
  8. Spotkanie modlitewne Straży Honorowej w następną niedzielę o godz. 16.00.
  9. W tym roku Oaza w naszej parafii świętuje Jubileusz 40-lecia istnienia. Wszystkich parafian zapraszamy 20 października (sobota) na Mszę św. o godz. 15.00. Animatorów posługujących w naszej parafii, przyjaciół Oazy Kalinowe oraz członków Domowego Kościoła zapraszamy również na Galę Jubileuszową
  10. Pielgrzymka do sanktuarium Pana Jezusa w Alwerni, zniszczonego przez pożar w roku 2011 a dziś pięknie odnowionego, zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie, zamku biskupów krakowskich Lipowiec, a także najmłodszego sanktuarium Maryjnego naszej diecezji w Sance 20 października (sobota). Zapisy w zakrystii. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Wyjazd na pielgrzymkę o godz. 7.00 spod Domu Chleba.
  11. Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę lub poszerzyć wiedzę religijną zapraszamy na rozpoczynające się w sobotę 20 października spotkania Studium Apostolstwa Świeckich. Adresowane są do osób w każdym wieku. Zajęcia Studium są bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. Początek o godz. 9.00 przy kościele MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września.
  12. Do wieczności odeszli:
    + Janina LELEK, l. 84
    + Zbigniew DYTKO, l. 68
    + Bogusław Put, l. 55
    + Janina Korba, l. 72
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.