Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś wypominki za zmarłych możemy składać u sióstr w salkach. W ciągu tygodnia w kancelarii i zakrystii.
  2. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych w tym roku, w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich, ale nie zapomnijmy o udziale w Eucharystii.
  4. Msza św. na cmentarzu w Grębałowie o godz. 14.00 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych z naszej Parafii.
  5. Nieszpory za zmarłych tego dnia w naszym kościele o godz. 17.00.
  6. W przyszły poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte z wypominkami jednorazowymi o godz. 6.30, 7.30, 8.30 a po południu o 17.00 i 18.30.
  7. 1 i 2 listopada nawiedzając kościół możemy dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Możemy uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego.
  8. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
  9. Mając na uwadze narastające zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego związane z rozszerzaniem się pandemii koronawirusa, wszystkich parafian prosimy o żarliwą modlitwę o jej ustanie, zwłaszcza przez odmawianie w rodzinach Różańca świętego. W duchu odpowiedzialności i wzajemnej miłości prosimy także o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzonych przez władze państwowe zwłaszcza tych dotyczących zgromadzeń religijnych, pamiętając o zachowaniu odległości między uczestnikami liturgii i noszeniu maseczek. Prosimy osoby pragnące przyjmować Komunię św. na dłoń o podchodzenie do kapłana rozdzielającego Komunię przy obrazie MBNP, a te osoby, które przyjmują do ust – o podchodzenie po osobach przyjmujących na dłoń lub w odrębnej kolejce.
  10. Do wieczności odeszli:
    + Czesław Żmuda, l. 82,
    + Augustyn Stachowicz, l.80,
    + Stanisława Dudka, l. 81
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.